Emocje towarzyszące diagnozie raka płuca
9 kwietnia 2022Podstawowe informacje o raku płuca
14 kwietnia 2022Wczesne rozpoznanie raka płuca i prawidłowo postawiona diagnoza daje choremu nadzieję na wyleczenie choroby. Badanie profilaktyczne w kierunku tego nowotworu powinien wykonać każdy kto wypalił dotychczas dwadzieścia i więcej paczkolat papierosów.
Zaniepokoić powinny także objawy takie jak przewlekły kaszel czy krwioplucie. Jeśli występują, czas na kompleksową diagnostykę. Co oznacza pojęcie kompleksowa diagnostyka? Jak wcześnie i właściwie postawione rozpoznanie poprawia rokowania chorych na raka płuca. Dlaczego ważne jest, aby postępowanie diagnostyczne przeprowadził ośrodek referencyjny?
O tym wszystkim dowiecie się z #onkopomocnik, który wraz z fundacją OnkoCafe dla pacjentów przygotowała prof. Ewa Kalinka, specjalistka w dziedzinie onkologii klinicznej zajmującej się pacjentami chorymi na raka płuca.
prof. Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, specjalistka chorób wewnętrznych i onkologii klinicznej. Od 2017 roku pracuje w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie stworzyła Klinikę Onkologii, którą obecnie kieruje. W czasie swojej kariery wykształciła wielu onkologów, stale prowadzi aktywność naukową. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac oryginalnych i poglądowych, a także przewodniczącą komitetu naukowego corocznej konferencji „Immunoterapia nowotworów”.